Vilniaus universiteto Šiaulių akademija
Nuotr. Norbert Tukaj

10. Vilniaus universiteto Šiaulių akademija

Pasižymėti

Autoriai

Senosios dalies inžinieriai-architektai: Steponas Stulginskis ir Eugenijus Manomaitis, 1948 m.; naujosios dalies architektai: Albertas Ratnikas ir Liucija Šileikienė, 1983 m.; senosios dalies rekonstrukcijos autoriai: Virginija Bakšienė, Donaldas Trainauskas ir Darius Baliukevičius, 2008 m.

Apie pastatą

1939 metais vokiečiams okupavus Klaipėdą buvo nutarta ten esantį Prekybos institutą perkelti į Šiaulius. Šiam tikslui pasirinktas nebaigtas statyti viešbutis, kurį suprojektavo Šiaulių miesto inžinierius-architektas Steponas Stulginskis. Statomo viešbučio patalpos pagal inžinieriaus Eugenijaus Manomaičio projektą buvo pritaikytos švietimo įstaigai. Pastatas tuo metu buvo modernus ir stilingas. 1948 metais  atidarymo iškilmes čia jau šventė Mokytojų institutas, kuris vėliau buvo reorganizuotas į Pedagoginį institutą, o atkūrus nepriklausomybę – į universitetą.

1983 metais prie senojo pastato prijungti vadinami naujieji rūmai. Juose architektas Albertas Ratnikas suprojektavo sporto salę, o architektė Liucija Šileikienė – mokomuosius laboratorinius korpusus – vėlyvojo modernizmo tendenciją atspindintį architektūros priestatą, kuriame gausu specializuotų auditorijų, monumentaliosios dailės kūrinių ir tam laikmečiui būdingų architektūros atributų.

Šiandien universitetas mus pasitinka atsinaujinęs po senojo pastato rekonstrukcijos, kuri įgyvendinta 2008 metais. Senojo pastato eksterjeras išlaikytas, tačiau interjere įvykę esminiai pokyčiai byloja, kad biblioteka tapo šiuolaikiška erdve: buvo pakeistas išplanavimas, keturis bibliotekos aukštus apjungia bendrą erdvę tveriantis atrijus, vyrauja šviesus koloritas.

Grįžti

Adresas

P. Višinskio g. 25

Kaip nuvykti

Artimiausia stotelė - Poliklinikos st.

Lankymo laikas

2022 m. rugsėjo 24 d. 10:00–19:00
2022 m. rugsėjo 25 d. 10:00–17:00

Šešt. ir sekm. 14:00 val. ekskursija vyks gestų kalba.

Ekskursijos vyksta kas 30 min., ekskursijos trukmė – 60 min. Paskutinė ekskursija šešt. 19:00 val. ir sekm. 17:00 val.

Išankstinė registracija nereikalinga. Patekimas į pastatus gyvos eilės principu.
Tikėtinas žmonių kiekis: vidutinis.
  • 25