Šiaulių arena
Nuotr. Norbert Tukaj

14. Šiaulių arena

Pasižymėti

Autoriai

Architektai: Eugenijus Miliūnas, Algimantas Bublys, Algimantas Černiauskas, Gintaras Balčytis ir Linas Tuleikis; bendraautoriai: Vytautas Čalka, Aurimas Ramanauskas, Julius Baronas, Kęstutis Vaikšnoras ir Gediminas Lasininkas; konstruktorius: Audrius Ražaitis, 2007 m.

Apie pastatą

Lakoniškos architektūros, cilindro formos Šiaulių arenos pastatas praturtina kultūrinį miesto gyvenimą bei atveria duris įvairių sporto šakų renginiams. Pastatas savyje talpina retai kam pastebimus, išskirtinius architektūrinius sprendinius, kuriuose persipina amerikietiškos ir lietuviškos projektuotojų patirtys.

Šiaulių arena yra pirmoji amerikietiško modelio, daugiafunkcinė arena, įgyvendinta Lietuvoje, o tuo metu Europoje tokių buvo vos kelios. Amerikietiška Algimanto Bublio patirtis, vietinių architektų kūrybiškumas ir miesto politikų papildyta funkcinės programos užduotis, užtikrino gyvybingo bei kokybiškos architektūros objekto atsiradimą Šiauliuose.

Pastato unikalumas atsiskleidžia su kiekvienu saulės spinduliu, holografinio stiklo fasadui suteikiančiu vis skirtingą spalvinį vaizdą. Arenos interjere dominuoja natūralių ir neapdailintų medžiagų estetika: grindys ir konstrukciniai elementai – iš natūralaus betono; tualetai nuo holo atskirti matinio stiklo profilito sienomis; laiptinių aptvėrimams ir luboms naudojamas nedažytas metalas. Tokiems estetiniams sprendiniams apibūdinti taikliai tinka architekto Eugenijaus Miliūno įžvalga, kad „Šiaulių arena, kaip moteris be makiažo, natūrali“.

Grįžti

Adresas

J. Jablonskio g. 16

Kaip nuvykti

Artimiausia stotelė - Šiaulių arenos st.

Lankymo laikas

2022 m. rugsėjo 24 d. 10:00–19:00
2022 m. rugsėjo 25 d. 10:00–17:00

Šešt. 19:00 val. ir sekm. 15:00 val. ekskursijos vyks ukrainiečių kalba.

Ekskursijos vyksta kas 30 min., ekskursijos trukmė – 45 min. Paskutinė ekskursija šešt. 19:00 val. ir sekm. 17:00 val.

Lankymas pritaikytas žmonėms su judėjimo negalia.
Išankstinė registracija nereikalinga. Patekimas į pastatus gyvos eilės principu.
Tikėtinas žmonių kiekis: mažas.
  • 20