„Šiaulių baldų“ parduotuvė
Nuotr. Norbert Tukaj

15. „Šiaulių baldų“ parduotuvė

Pasižymėti

Autoriai

Architektas: Kajetonas Jurėnas, konstruktorius: Romualdas Volbekas, 1982 m.

Apie pastatą

Šiaulių miesto pietinių miegamųjų rajonų viduryje įsikūrusi baldų parduotuvė savo išvaizda kasdieniam praeiviui į akį krenta ne iš karto. Daugiaaukščių monotonijoje stovinčio pastato išskirtinumas iškyla tik pažvelgus įdėmiau – originalia estetika išsiskiria trikampio formos atrama eksterjere, o viduje esančios ekspresyvios, erdvinės metalo konstrukcijos kaipmat atitraukia žvilgsnį nuo baldų ekspozicijos. Baldų parduotuvėje vyraujanti kontrastingų medžiagų dermė – raudonos plytos, šviesiai pilko tinko, metalo ir stiklo elementai – išryškina pastato architektūrinį unikalumą, o ryškia oranžine spalva apdailintos interjero detalės jungia erdves į vientisą „Šiaulių baldų” prekinio ženklo įvaizdį.

1982 m. pastatyta baldų parduotuvė yra vėlyvojo modernizmo architektūros pavyzdys. Dar 1978 m. suprojektuota Kajetono Jurėno – vieno iš gausiausią ir originaliausią architektūrinį pėdsaką sovietmečiu Šiauliuose palikusių architektų, ji tapo dar vienu besiplečiančio miesto veidą formuojančiu pastatu.

Per 40 gyvavimo metų objektas išsaugojo ne tik unikalius meninius bei konstrukcinius sprendimus ar senuosius Lietuvos baldų įmonių logotipus, vis dar kabančius ant sienų, bet ir pastato funkcinę paskirtį. Autentiškos, nuo pat įsikūrimo ten dirbančių darbuotojų istorijos prikels baldų parduotuvės erdves ir suteiks jos fragmentams ypatingos gyvybės.

Grįžti

Adresas

Aido g. 10

Kaip nuvykti

Artimiausia stotelė - Lieporių st.

Lankymo laikas

2022 m. rugsėjo 24 d. 10:00–19:00
2022 m. rugsėjo 25 d. 10:00–17:00

Ekskursijos vyksta kas 30 min., ekskursijos trukmė – 45 min. Paskutinė ekskursija šešt. 19:00 val. ir sekm. 17:00 val.

Išankstinė registracija nereikalinga. Patekimas į pastatus gyvos eilės principu.
Tikėtinas žmonių kiekis: mažas.
  • 20