Verslo centras „Baltas lašas“ / buv. bankas „Snoras"
Nuotr. Norbert Tukaj

6. Verslo centras „Baltas lašas“ / buv. bankas „Snoras“

Pasižymėti

Autoriai

Architektas: Remigijus Jurėla, architektė-technikė: Violeta Tamošiūnaitė, konstruktorė: Regina Asevičiūtė, 1993–1995 m.

Apie pastatą

Greta centrinės miesto aikštės, pietiniame jos kampe, 1970 metais iškilo masyvus objektas – Šiaulių miesto projektavimo institutas įgyvendintas pagal architektų Aleksandro Arono ir Arūno Eduardo Paslaičio projektą. Po kelių dešimtmečių, rekonstruojant dalį pastato, greta ilgosios jo sienos buvo pastatytas įmantrios formos priestatas, kuriame įsikūrė bankas „Snoras“. Priestatas vystytas tokiu metu, kai Lietuvos architektūros lauke sparčiai plito postmodernizmo idėjos, kurias architekto Remigijaus Jurėlos ir konstruktorės Reginos Asevičiūtės duetas interpretavo itin kūrybiškai ir profesionaliai.

Funkcionalizmu dvelkiantį buvusį projektavimo institutą naujasis priestatas tarsi provokuoja žaismingomis ir plastiškomis formomis, kviesdamas stabtelėti ir įdėmiau apžiūrėti pastatą iš įvairių apžvalgos taškų. Toks efektingas architektūrinis pastato sprendimas išduoda architekto R. Jurėlos polinkį į vaizduojamuosius menus bei artimą ryšį su postmodernizmo idėjomis. Be to, intriguoja pamąstyti apie banką kaip savitą miesto elementą bei atskleisti jo uždarumą ir saugumą užtikrinančius atributus, kurie vis dar slepiasi pastato rūsyje.

Dabar buvusio banko vietoje įsikūręs Šiaulių savivaldybės socialinių paslaugų skyrius, kituose aukštuose plėtojamas naujas verslo centras.

Grįžti

Adresas

Tilžės g. 170

Kaip nuvykti

Artimiausia stotelė - Prisikėlimo aikštės st.

Lankymo laikas

2022 m. rugsėjo 24 d. 10:00–19:00
2022 m. rugsėjo 25 d. 10:00–17:00

Ekskursijos vyksta kas 30 min., ekskursijos trukmė – 45 min. Paskutinė ekskursija šešt. 19:00 val. ir sekm. 17:00 val.

Išankstinė registracija nereikalinga. Patekimas į pastatus gyvos eilės principu.
Tikėtinas žmonių kiekis: didelis.
  • 15