Šiaulių bankas / buv. prekybos centras „Aiva“
Nuotr. Norbert Tukaj

7. Šiaulių bankas / buv. prekybos centras „Aiva“

Pasižymėti

Autoriai

Architektas: Vytautas Marcinkus, interjero bendraautorius: Valentinas Mazūronis, konstruktoriai: Pranas Jančys ir Robertas Lukauskas, 1995 m. Rekonstrukcijos architektas: Darius Jakubauskas 1999 m.

Apie pastatą

Keliaujant Vilniaus gatve, šiauliečių dar vadinama bulvaru, galima atrasti daugybę istorijos laikmečių – tarpukarį, sovietmetį ir nepriklausomą Lietuvą. Akis užkliūva už balto pastato su raudonais akcentais, kurį lyg vyšnia puošia apvalus bokštelis. Postmodernizmu dvelkiantį fasadą papildo vertikalūs frontonai, pastatui suteikiantys ne bankui būdingo rimtumo, o žaismingumo įspūdį.

Formų žaismingumas fasade atskleidžia vieną iš pastato paslapčių – bankas nėra pirmoji jo funkcija, tai buvusieji prekybos namai „Aiva”, kurie buvo įgyvendinti 1995 m. pagal architekto Vytauto Marcinkaus ir interjero autoriaus Valentino Mazūronio projektą. Nuo 1999 m. šiame pastate įsikūrė Šiaulių bankas.

Žengiant vidun, raudoną ir baltą paletę papildo šachmatų partija – juodos ir baltos plytelės. Interjere susidaro įspūdis, kad keturių aukštų pastatas yra gerokai aukštesnis. Antroji pastato subtilybė – pusaukščiai, kurie sustiprina pagrindinių erdvių reikšmingumą. Pirmame aukšte galima rasti nuo pat banko gyvavimo pradžios veikusį klientų aptarnavimo skyrių, o kituose aukštuose įsikūrę darbuotojų bei banko vadovų kabinetai.

Pastato formų įvairovė ir išskirtinumas tarsi kviečia iš arčiau pažinti vieną iš Šiaulių miesto postmodernizmo perlų, reprezentuojantį 1990 m. atkurtos Lietuvos architektūrą.

Grįžti

Adresas

Vilniaus g. 167

Kaip nuvykti

Artimiausia stotelė - Prisikėlimo aikštės st.

Lankymo laikas

2022 m. rugsėjo 24 d. 10:00–19:00
2022 m. rugsėjo 25 d. 10:00–17:00

Ekskursijos vyksta kas 30 min., ekskursijos trukmė – 45 min. Paskutinė ekskursija šešt. 19:00 val. ir sekm. 17:00 val.

Išankstinė registracija nereikalinga. Patekimas į pastatus gyvos eilės principu.
Tikėtinas žmonių kiekis: vidutinis.
  • 15