Individualus gyvenamasis namas Miglovaros g. 6
Nuotr. Norbert Tukaj

3. Individualus gyvenamasis namas Miglovaros g. 6

Pasižymėti

Autoriai

Architektė: „Kajetono Jurėno architektūros ir dizaino studija“ – Palmira Petrauskaitė; konstruktorius: Romualdas Volbekas, 1997 m.

Apie pastatą

Užsakymas suprojektuoti didelės apimties rezidenciją architektę Palmirą Petrauskaitę pasiekė dar 1994 m. Pastato sklypas išskirtinis: išsidėstęs šlaite, vakarinėje miesto dalyje, pašonėje istorinės Šiaulių miesto vietos – Sukilėlių kalnelio. Būtent dėl vietos ir užstatymo masto gyvenamasis pastatas susilaukė itin neigiamo visuomenės dėmesio, o jo realizacija užtruko iki 1997 metų.

Nepaisant kontroversiškos projekto vystymo eigos, architektė meistriškai išsprendė sklypo reljefo perkritimą, kūrybiškai prisitaikė prie istorinės aplinkos, o didelę objekto apimtį suskaidė į kelis tūrius. Kaip ji pati sako: „Tai dviejų tūrių kompozicija – dviejų trobų stogai, nukreipti į paminklą ir apjungti centriniu vertikaliu cilindru – gyvenimo ratu“. Pasirinktas centrinis elementas per du aukštus su antresolėmis atspindi to meto madą interjeruose projektuoti didelius holus ir erdves per kelis aukštus.

Postmodernistine stilistika alsuojantis gyvenamasis namas, be abejonės, yra vienas ryškiausių XX a. pabaigos individualios architektūros pavyzdžių, kviečiantis pažinti ne tik Šiaulių, bet ir to meto Lietuvos sociokultūrinius ir estetinius prioritetus.

Grįžti

Adresas

Miglovaros g. 6

Kaip nuvykti

Artimiausia stotelė - Jovaro mokyklos st.

Lankymo laikas

2022 m. rugsėjo 25 d. 10:00–17:00

Ekskursijos vyksta kas 30 min., ekskursijos trukmė – 45 min. Paskutinė ekskursija sekm. 17:00 val.

Išankstinė registracija nereikalinga. Patekimas į pastatus gyvos eilės principu.
Tikėtinas žmonių kiekis: didelis.
  • 10