Vila „Šilelis“
Nuotrauka N. Tukaj

8. Vila „Šilelis“

Pasižymėti

Autorius

Architektas: Vadimas Lvovas, 1939 m.

Apie pastatą

XX a. ketvirtajame dešimtmetyje, po didžiojo gaisro nusiaubtą Palangos kurortą perplanavo ir naujam gyvenimui prikėlė miesto architekto pareigas ėjęs Vadimas Lvovas. Senojoje miesto dalyje,  architektas V. Lvovas 1939 m. suprojektavo modernizmo architektūrine stilistika pasižyminčia vilą „Šilelis“, kuri priklausė Onai Lukšienei. Vila pastatyta kurorto įkūrėjų grafo Juozapo Tiškevičiaus sukurtoje autentiškoje alėjoje, kuri buvo pirmasis Palangos parkas.

Dviejų aukštų pastato architektūra išsiskiria iš to meto kurortinių statinių medžiagiškumu ir dydžiu. Pastato fasadas yra monumentalus ir simetriškas pagyvintas dviem šoniniais langai per abu aukštus, kurie suteikia šviesos už jų esančioms laiptinėms. Autentiškame pastato suplanavime antro aukšto kambariai buvo išdėstyti simetriškai ir į juos buvo patenkama iš šoninių laiptų per balkoną / galeriją.

1996 metais pagal architekto Petro Grecevičiaus projektą buvo atlikta vilos rekonstrukcija, kurios metu pertvarkytas pastato planas, o maži kambariai sujungti į didesnius apartamentus.

Grįžti

Adresas

Grafų Tiškevičių al. 7

Lankymo laikas

2021 m. rugsėjo 11 d. 10:00–18:00
2021 m. rugsėjo 12 d. 10:00–18:00

Ekskursijos vyksta kas 30 min., ekskursijos trukmė – 45 min. Paskutinė ekskursija šešt. 17:00 val. ir sekm. 17:00 val.
  • 10
Išankstinė registracija nereikalinga. Patekimas į pastatus gyvos eilės principu.