Poilsio namai „9 bangos“
Nuotrauka N. Tukaj

3. Poilsio namai „9 bangos“

Pasižymėti

Autorius

Architektas: Mečislovas Valevičius, 1988-1990 m.

Apie pastatą

Pirminis poilsio namų „9 bangos“ pavadinimas buvo „Gintaras“, vėliau „Jūros vilnis“. Pastatas buvo projektuojamas XX a. devintojo dešimtmečio pabaigoje, kaip papildomas sanatorijos „Gintaras“ (1975 m. archit. Romualdas Šilinskas) flygelis.

Šio statinio architektui, Mečislovui Valevičiui teko ypatinga užduotis – visai greta Palangos miesto botanikos parko, esamų pušų apsuptyje, prie jau esančios sanatorijos pastatų komplekso, turinčio savo stilistiką ir architektūrinę išraišką, suprojektuoti atskirą korpusą, turintį tiesioginę funkcinę jungtį su pagrindiniu sanatorijos „Gintaras“ korpusu.

Architektas, pajautęs šios vietos ypatingą atmosferą, atlikęs stebėjimus, analizuodamas esamų poilsio namų privalumus ir trūkumus, suprojektavo puikiai esame kontekste įsikomponuojančius poilsio namus.

Pastato struktūrą padiktavo pastato paskirtis ir derinant prie kitų komplekso korpusų buvo pasirinkta koridorinė planinė struktūra – kambariai su sanitariniais mazgais išsidėstę išilgai koridoriaus abiejose jo pusėse – po 9 numerius. Pietinėje pastato dalyje vestibiulis, atvira laiptinės erdvė, laisvalaikio patalpos turėjo visiškai patenkinti atostogaujančių šeimų poreikius. Pastato reprezentacinėse erdvėse yra 1991 m. žymios dailininkės Nijolės Vilutytės sukurtas vitražas „Improvizacijos“, freska-sgrafitas „Sūkuryje“. O holas papuoštas taip pat žymaus dailininko, juvelyro Kazimiero Simanonio dirbiniais.

Grįžti

Adresas

Vytauto g. 32

Lankymo laikas

2021 m. rugsėjo 11 d. 10:00–20:00
2021 m. rugsėjo 12 d. 10:00–18:00

Ekskursijos vyksta kas 30 min., ekskursijos trukmė – 60 min. Paskutinė ekskursija šešt. 19:00 val. ir sekm. 17:00 val.
  • 10
Išankstinė registracija nereikalinga. Patekimas į pastatus gyvos eilės principu.