Viešbutis „Žilvinas Hotel Palanga“
Nuotrauka N. Tukaj

11. Viešbutis „Žilvinas Hotel Palanga“

Pasižymėti

Autoriai

Architektas: Algimantas Lėckas. Valgyklos pastato bendraautorius: Kęstutis Laurikietis. Inžinierius: Kęstutis Augustinas, 1969 m.

Apie pastatą

1969 metais pastatyti architekto Algimanto Lėcko suprojektuoti poilsio namai „Žilvinas” ir šiai dienai išlieka vienu įspūdingiausiu modernizmo pavyzdžių kurortinėje Palangos architektūros istorijoje. Dėl savo architektūrinės raiškos ir konstrukcinių sprendinių pastatas tapo vienu geriausiai profesionalų vertinamu objektu.

Viešbutis „Žilvinas” stovi centrinėje Palangos miesto dalyje. Kvartalas yra gausiai apželdintas. Viešbučio kompleksą sudaro pagrindinis pastatas (stovintis sklypo centre) bei prekybos paskirties pastatas. Kartu šie pastatai kuria skulptūrišką erdvę su fontanu centre. 1970 metais kompleksą papildė nauji pastatai šiaurės rytinėje sklypo dalyje, pavadinti poilsio namais „Žilvinėlis”.

Pagrindinis komplekso statinys – trijų aukštų poilsinė. Dviejų aukštų tūris pakeltas, pirmame aukšte paliekant tik laiptinių holus. Tokiu būdu buvo siekiama palikti kuo erdvesni kiemą bei kuo didesnę dalį sklypo skirti viešam naudojimui. Pastatai jautriai įkomponuoti tarp jau esamų želdinių. Pastate buvo įrengtas 21 butas (10 dviejų kambarių, 8 trijų ir 3 keturių kambarių apartamentai).

Dviaukščiame prekybos paskirties pastate buvo valgykla, pirtis, baseinas, biliardinė, kino salė ir administracija.

Pastatų išskirtinumas – ne tik originalūs tūriniai sprendimai, bet ir fasadų apdailai panaudotos medžiagos – medinių lentų struktūrą imituojantis betoninis fasadas išlieka estetiskai patrauklus bei populiarus ir šiai dienai.

Prieš kelis metus pastatų kompleksui atitekus naujiems šeimininkams, viešbutis buvo prikeltas naujam gyvenimui, o atnaujinant pastato interjerus išsaugota nemažai originalių interjero fragmentų.

Grįžti

Adresas

Kęstučio g. 32

Lankymo laikas

2021 m. rugsėjo 11 d. 12:00–18:00
2021 m. rugsėjo 12 d. 12:00–18:00

Ekskursijos vyksta kas 30 min., ekskursijos trukmė – 45 min. Paskutinė ekskursija šešt. 17:00 val. ir sekm. 17:00 val.
  • 10
Išankstinė registracija nereikalinga. Patekimas į pastatus gyvos eilės principu.