Svečių namai „Melt in Palanga“
Nuotrauka N. Tukaj

13. Svečių namai „Melt in Palanga“

Pasižymėti

Autoriai

Architektai: „Aketuri Architektai" - Ieva Marcinonytė, Milda Rekevičienė, Lukas Rekevičius, Monika Augaitytė, Rūta Stankevičiūtė, Guoda Bardauskaitė, 2017 m.

Apie pastatą

Jūratės ir Kastyčio skvero bei tilto prieigose, greta viešbučio „Šachmatinė” Kauno arkivyskupijos iniciatyva 2017 m. duris atvėrė modernus pramogų kompleksas, kuriame įsikūrė svečių namai „Melt In Palanga”.

Šiame sklype esanti apleista teritorija su joje veikusiu prieškario sanatorijos kompleksu po rekonstrukcijos buvo atgaivinta ir paversta į jaukią modernios infrastruktūros viešąją erdvę. Komplekso tūris bei struktūra seka kurortinės architektūros tradiciją ir yra artima buvusios sanatorijos apstatymui. Žvelgiant nuo J. Basanavičiaus gatvės matosi pagrindinis, giliau sklype esantis viešbutis, kurio neužgožia bei papildo prie pagrindinio pastato priderinti laikinieji statiniai.

Pats „L” formos pastatas išlaiko sudegusios sanatorijos užstatymą ir buvusį aukštį. Rekonstruotas pastatas formuoja istoriškai būdingą kiemelį, o pats tūris yra suskaidomas lauko laiptinėmis į tris dalis, kad būtų pasiektas lengvumas tose vietose, kur susitinka tūriai. Kuriant statinio fasadą naudojami pajūrio gamtos ir etnografiniai elementai, kurie bendrame Palangos vilų kontekste sukuria santūrų įvaizdį. Apdailai naudotos gamtinės ir industrinės medžiagos, dažyto medžio ir metalo panaudojimas atsikartoja laikinuose paviljonuose šalia viešbučio.

Pastato pirmasis aukštas yra skirtas komercinėms patalpoms, antrajame įsikūrusi viešbučio registratūra ir kambariai. Interjere atsispindi minimalistinės idėjos ir sezoniškumas. Kambariai skirti vasaros poilsiui, todėl yra nedideli. Pagrindinis interjero akcentas – vasaros saulės spalvos, kurios sukuria jaukumo jausmą ir leidžia lankytojui pajusti vasarą.

Grįžti

Adresas

Basanavičiaus g. 43

Lankymo laikas

2021 m. rugsėjo 11 d. 10:00–20:00
2021 m. rugsėjo 12 d. 10:00–18:00

Ekskursijos vyksta kas 30 min., ekskursijos trukmė – 45 min. Paskutinė ekskursija šešt. 19:00 val. ir sekm. 17:00 val.
  • 10
Išankstinė registracija nereikalinga. Patekimas į pastatus gyvos eilės principu.