Poilsio namai „Kankorėžis“
Nuotrauka N. Tukaj

1. Poilsio namai „Kankorėžis“

Pasižymėti

Autorius

Architektas: Andrius Skiezgelas, 2017 m.

Apie pastatą

Poilsio namai „Kankorėžis“ 2017 m. pastatyti pietinėje Palangos dalyje, šalia Pajūrio regioninio parko. Pastato architekui siekiant bekompromisinės kūrybos galimybių ir pilnos statybų kontrolės, jis prisiimė atlikti ne tik projektuotojo, bet ir užsakovo ir vystytojo funkcijas. Jo tikslas buvo sukurti tokį pastatą, kuriame apsistojus nenutrūktų ryšys su gamta. Statyboje panaudota labai daug stiklo, kad, būnant viduje, jaustumeisi kuo arčiau gamtos.

Įvertinus gamtinę ir urbanistinę situaciją, buvo pasirinktas skaidrus, peršviečiamas 1 aukšto poilsio pastatas, susidedantis iš 4 blokuotų namelių. Jei įprastais atvejais namo išorė yra vieša, o vidinis kiemelis yra privatus, čia pasielgta atvirkščiai – visi įėjimai į apartamentus yra iš vidinio kiemelio, o patys apartamentai nusisukę vienas nuo kito. Paliekamas tik mažas ryšys tarp kaimynų – į vidinį kiemelį su išsaugota pušimi atsuktos apartamentų virtuvės.

Tai šiuolaikiškos architektūros būstas, kurio minimalistinės formos kontrastuoja su gamtine aplinka ir kartu oponuoja netolimoje aplinkoje tvyrančiam priemiesčių architektūros chaosui.

Grįžti

Adresas

Kankorėžių g. 17, (Nemirseta)

Lankymo laikas

2021 m. rugsėjo 11 d. 12:00–18:00
2021 m. rugsėjo 12 d. 12:00–18:00

Ekskursijos vyksta kas 30 min., ekskursijos trukmė – 30 min. Paskutinė ekskursija šešt. ir sekm. 17:30 val.
  • 5
Išankstinė registracija nereikalinga. Patekimas į pastatus gyvos eilės principu.