Nuotrauka N. Tukaj

14. Palangos Stasio Vainiūno meno mokykla

Pasižymėti

Autorė

Architektė: Irena Likšienė, 1981 m.

Apie pastatą

Šis unikalus pastatas buvo sukurtas kaip vaikų muzikos mokykla ir iki šiol jame kiekvieną rugsėjį prasideda nauji mokslo metai būsimiems menininkams. Mokykla pavadinta lietuvių kompozitoriaus, pedagogo ir atlikėjo Stasio Vainiūno vardu. Architektė Irena Likšienė už pastato projektą 1982 m. buvo apdovanota išskirtine premija už meno kūrinį vaikams ir jaunimui, tad nekyla abejonių, kad išskirtinis pastatas įkvepia kūrybai.

Pastatas yra trijų aukštų ir gan masyvus, tačiau siekiant išlaikyti žmogui jaukų mastelį jo erdvės suskaidytos į vizualiai mažesnes. Pastato ašį sudaro koncertų zona, kurią sudaro vidaus ir lauko scenos. Pažvelgus į pastato brėžinius, jis primena naktinio drugio siluetą.

Vienas iš gražiausių iki šiol išlikusių pastato interjero elementų – lietuvių vitražisto Konstantino Eugenijaus Šatūno vitražas „Muzika”. 1986 m. sukurta kompozicija lyg vargonai skambėdama kyla aukštyn, spalvotų stiklo lapelių ažūras saulės šviesoje dienos bėgyje kinta ir atsiskleidžia vis kita spalvine gama.

Pastate netrūksta ir kitų meno kūrinių, tiek mokyklą baigusių absolventų, tiek profesionalių menininkų dovanotų. Jei pavyks įminti mįslę, kaip užlipti į trečią aukštą be laiptų, apsilankius trečio aukšto erkeryje įrengtoje įspūdingoje choro klasėje, tikrai užsinorės dainuoti.

Grįžti

Adresas

Maironio g. 8

Lankymo laikas

2021 m. rugsėjo 11 d. 10:00–18:00
2021 m. rugsėjo 12 d. 10:00–18:00

Ekskursijos vyksta kas 30 min., ekskursijos trukmė – 30 min. Paskutinė ekskursija šešt. 17:30 val. ir sekm. 17:30 val.
  • 10
Išankstinė registracija nereikalinga. Patekimas į pastatus gyvos eilės principu.