Restorano „Žara“ interjeras
Nuotrauka N. Tukaj

15. Restorano „Žara“ interjeras

Pasižymėti

Autorius

Interjero architektas: Vaclovas Andriuška, 1983 m.

Apie pastatą

Restoranas „Žara“ lankytojams duris atvėrė 1983 metais Prekybininko dienos proga ir buvo vienas prabangiausių restoranų ne tik Panevėžyje, bet ir visoje Lietuvoje. Restoranas yra kartotiniame moduliniame prekybos centre, kurio projektas parengtas MSPI (Miestų statybos projektavimo institute). „Žara“ yra vienas iš nedaugelio ne tik vis dar veikiančių, bet ir išlaikiusių savo beveik autentišką interjerą. Restoranas yra Klaipėdos gatvės gyvenamojo rajono visuomeninio prekybos centro patalpose. Jis turėjo aprėpti visus mikrorajono gyventojų poreikius, tarp jų ir pramoginius.

Interjero architektas Vaclovas Andriuška pasistengė, kad „Žaros“ atmosfera kurtų išskirtinės prabangos pojūtį: vidaus erdvėse dominuoja raudona spalva, natūralaus ąžuolo medžio apdaila, besileidžiančios saulės žarų įspūdį kuria stiklo dailininkės Irenos Lipienės sukurtos šviestuvų kompozicijos. Būtent šios dailininkės kūrinys „Saulės pulsavimas“ yra bene svarbiausias restorano interjero akcentas. 9-ajame praeito amžiaus dešimtmetyje prabangos įspūdį kūrė ir natūralaus šilko apmušalais dekoruotos sienos. Pastarojo dekoro išliko labai nedaug. Restoranas „Žara“ buvo ne tik laisvalaikio, bet ir miesto kultūros židinys, savo prabanga konkuravęs su Kauno viešojo maitinimo įstaigomis, o asmenys, nepriklausę visuomenės grietinėlei, vietas čia turėjo užsisakyti net prieš savaitę.

Pajausti ne tik prabėgusio laiko atmosferą, bet ir pažinti pokyčius, naujai pažvelgti į kadaise itin prabangaus restorano erdves bus galima „Pastatai kalba“ ekskursijos metu.

Grįžti

Adresas

Dariaus ir Girėno g. 4

Kaip nuvykti

Artimiausia stotelė – Prekybos centras „Maxima“

Lankymo laikas

2020 m. rugsėjo 13 d. 10:00–18:00

Ekskursijos vyksta kas 30 min., ekskursijos trukmė – 45 min. Paskutinė ekskursija sekm. 17:15 val.
  • 15
Išankstinė registracija nereikalinga. Patekimas į pastatus gyvos eilės principu.