Nuotrauka N. Tukaj

11. Panevėžio apylinkės teismas

Pasižymėti

Autorius

Architektas: Viktoras Skokauskas, 1987 m.

Apie pastatą

Pastatas, skirtas specialiai teismo reikmėms buvo užsakytas LTSR Teisingumo ministerijos. Jam vietą pasiūlė Panevėžio m. liaudies deputatų tarybos vykdomasis komitetas. Atsižvelgiant į numatytą programą, Teismo rūmams skirtas sklypas buvo itin mažas, todėl pastatas projektuotas kompaktiškai. Rengiant pastato projektą buvo derinama (aukštis, langų ritmika) prie anksčiau suprojektuoto Vykdomojo komiteto pastato (neįgyvendintas), turėjusio atsirasti dabartinio „Swedbank“ pastato vietoje. Siekiant praplatinti smailėjančią aikštės dalį, Teismo rūmų pastatas yra atitrauktas toliau nuo bendros aikštės užstatymo perimetro linijos.

Trijų aukštų pastato su cokoliniu aukštu ir rūsiu pagrindinis akcentas – reprezentacinis kampinis įėjimas su laiptais suprojektuotas kaip atsakas į greta esančios vaistinės kampinį įėjimą. Stambių tūrių, plokščių ir pagilintų paviršių naudojimas suteikia pastatui monumentalumo, tuo tarpu paryškintos siaurų langų linijos su masyviomis virš lango esančiomis architektūrinėmis detalėmis suteikia dinamiškumo. Specifinė pastato paskirtis reikalavo būtinų funkcinių ir erdvinių sprendimų: posėdžių salių, pasitarimų kambarių, darbo kabinetų, laikino sulaikymo kamerų su atskiru įėjimu iš vidinio kiemo ir laiptine, kuri užtikrintų izoliuotą teisiamųjų patekimą į posėdžių sales.

Teismo rūmai buvo suprojektuoti šešiems teisėjams, bet šiuo metu dirba devyniolika teisėjų. Dėl išaugusio darbo krūvio ir apimties iškilo poreikis naujoms darbo patalpoms, kurias teko projektuoti perplanuojant esančias erdves, jas suskaidant arba jungiant su dalimi buvusių koridoriaus patalpų.

Grįžti

Adresas

Laisvės a. 17

Kaip nuvykti

Artimiausia stotelė – Savivaldybė.

Lankymo laikas

2020 m. rugsėjo 12 d. 10:00–20:00

Ekskursijos vyksta kas 30 min., ekskursijos trukmė – 45 min. Paskutinė ekskursija šešt. 19:15 val.
  • 20
Išankstinė registracija nereikalinga. Patekimas į pastatus gyvos eilės principu.