Paroda

„Pastatai kalba“ kviečia pasižvalgyti po virtualią parodą, pristatančią 1956-60 m. vyriausiuoju Druskininkų architektu dirbusio dr. Algimanto Mačiulio mieste paliktus architektūrinius pėdsakus.

Dr. Algimantas Mačiulis (g. 1931 m.) – žinomas ne tik kaip architektas, ilgametis Vilniaus dailės akademijos dėstytojas ir knygų apie Algimantą ir Vytautą Nasvyčius, Vytautą Edmundą Čekanauską, Simoną ir Gytį Ramunius bei monografijų „Architektūra. Stiliai, kompozicija, menų sąveika” (1997 m.) ir „Dailė architektūroje” (2003 m.) autorius, bet ir generalinio Druskininkų miesto plano kūrėjas. Beveik prieš septynis dešimtmečius architekto pasiūlyta miesto-parko vizija, kūrusi architektūrinę sintezę tarp urbanistinio ir gamtinio kontekstų, kurorte paliko gilų įspaudą, stipriai jaučiamą net ir šiandien.

Vis dėlto, bendradarbiaujant su fotografu Karoliu Zeltiniu sukurta nuotraukų serija šįkart siūlo susipažinti su dažnai užmirštamu architektūriniu dr. A. Mačiulio indėliu į Druskininkų miesto erdves – architekto kurtais privačiais bei visuomeniniais pastatais, ypatingą dėmesį atkreipiant į tipinius, modernizmo idėjų įkvėptus gyvenamuosius namus, per laiką įgavusius nestandartinių, unikalių bruožų, atskleidžiančių jų šeimininkų savitumą.

Algimantas Mačiulis